Keçi Boynuzu Nasıl Tüketilmeli?
19 Haziran 2024

Keçi Boynuzu Nasıl Tüketilmeli?

Keçi boynuzu nasıl tüketilmeli konusu, özellikle keçi boynuzunun pek çok rahatsızlığa iyi geldiğini bilen kişilerin merak ettikleri hususlar arasında yer almaktadır. Kullanımı konusunda çeşitli yolların kullanılabilecek olması sayesinde her kişinin kendi zevk ve ihtiyacına göre tüketebilmesine olanak sağlamaktadır.

Keçi Boynuzunun Farklı Kullanım Şekilleri

Keçi boynuzunu kür, pekmez, toz, nektar olarak kullanabileceğiniz gibi, keçi boynuzu kürünün de bunların yanı sıra keçiboynuzu özü, keçi boynuzu çekirdeği ve tohumu ile uygulanabilmesi mümkündür. Tüm meyvelerde olduğu gibi, keçi boynuzunu da dilerseniz ısırarak tek tek tüketebilirsiniz. Ancak bu şekilde tüketilmesi için de keçiboynuzu seçerken ve yıkarken çok dikkatli davranmak gerekir.

Keçi Boynuzu Seçimi ve Hazırlığı

Satın alınan keçi boynuzunun taze ve mümkün olduğu kadar az kırılmış olmasına ve aşırı büyük ya da aşırı küçük olmayan tanelerden oluşmasına dikkat etmeniz gerekir. Eğer aldığınız keçi boynuzu çok sert ise, ılık ve temiz bir suda bir süre beklemeniz gerekmektedir. Bu sayede yumuşatılan keçi boynuzunu daha rahat bir şekilde tüketebilmeniz söz konusu olabilecektir.

Keçi Boynuzunun Şeker Oranı ve Faydaları

Keçi boynuzunu yıkarken de fark edebileceğiniz gibi bu meyve oldukça şekerli bir meyvedir ve yıkarken harnupta bulunan şeker sebebi ile ellerinizin şilepelendiğini görebilirsiniz. Bu yüksek şeker oranı sebebi ile keçi boynuzunun cinsel gücü ve sperm sayısını artırdığı görülmektedir. Yüksek şeker barındırması sebebi ile bu meyvenin çikolata ile karşılaştırıldığını ve pek çok faydasının yanı sıra doğal olarak şeker barındırması sebebi ile çikolata yerine tercih edilmesi gerektiğinin söylendiğini görebiliyoruz. Bu meyvenin içerisinde çikolataya nazaran daha az kalori bulunuyor olması da bunun üzerinde etkili olmaktadır.

Pekmez Olarak Tüketim

Her zaman keçi boynuzunu doğal haliyle tüketmek tavsiye edilmemektedir. Daha rahat bir kullanım şekli olarak pekmez olarak tüketilmesinin daha fazla önerildiğini söyleyebiliriz. Pek çok alternatif tıp uzmanının da keçi boynuzu nasıl tüketilmeli sorusuna keçiboynuzu kürünün harnup tozu ya da keçiboynuzu suyu kullanılarak yapılması ve tüketilmesi gerektiğini söyleyerek yanıt vermektedir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Keçi Boynuzu Tozu Ne İşe Yarar?

Keçi Boynuzu Tozu Ne İşe Yarar?

Güncel

Keçi Boynuzu Tozu Faydaları Nelerdir?

Keçi Boynuzu Tozu Faydaları Nelerdir?

Güncel

Keçi Boynuzu Çekirdeği Yenir mi?

Keçi Boynuzu Çekirdeği Yenir mi?