Keçi Boynuzu Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
10 Temmuz 2024

Keçi Boynuzu Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Keçi Boynuzu Hapı

Keçi boynuzu, baklagiller familyasından olup, ülkemizde Akdeniz iklimine uyum sağlamış ağaç ya da çalı şeklinde bitkilerden biridir. Keçi boynuzu meyvesini toz halinde, pekmez şeklinde veya dalından koparılıp kurutulmuş olarak aktarlardan temin edebilirsiniz. Keçi boynuzunun en önemli özelliği nefes darlığına karşı oldukça etkili olmasıdır. Ancak faydaları saymakla bitmeyen bu meyveyi keçi boynuzu hapı şeklinde de satın almanız mümkündür. Tamamen bitkisel olan keçi boynuzu hapı, doğal bir güç kaynağı olup, oldukça yararlı bir besin desteğidir.

Keçi boynuzunun en önemli özelliği, nefes darlığına karşı oldukça etkili olmasıdır. Örneğin, öksürük krizlerine giren ve şiddetli nefes darlığına kortizondan başka çare bulamayan birçok kişinin, keçi boynuzunu düzenli kullanmaya başladıktan sonra rahatladıkları gözlemlenmiştir.

Keçi Boynuzu Hapının Özellikleri Nelerdir?

Keçi boynuzu hapı fosfor ve kalsiyum bakımından zengindir. Bu nedenle sizi hastalıklara karşı koruyacağı gibi, ayrıca gün boyunca dinamik olmanızı sağlar. Özellikle osteoporoz rahatsızlığı olanlar için mükemmel bir kalsiyum destekleyicisidir. Mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Keçi boynuzu, içerdiği mineraller ve vitaminler sayesinde diş ve diş eti hastalıklarına karşı kalkan oluşturur. Antibakteriyel ve antialerjik özellikleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Düzenli kullanımda kansızlık ve kronik yorgunluk gibi şikayetleri olanlar için iyi bir alternatiftir.

Keçi boynuzu hapının özellikleri şunlardır:
  • Bronşları açar, öksürüğü keser ve balgama iyi gelir.
  • Göğsü yumuşatır ve göğüs ağrısını alır.
  • Astıma oldukça faydalıdır.
  • Akciğer kanserine karşı koruyucu kalkan görevi üstlenir.
  • Sinirleri rahatlatır ve vücudu gevşetir.
  • Kanı temizler, ayrıca iştahsızlık ve kilo kaybı yaşayanlar için fayda sağlar.
  • İktidarsızlık sorunu yaşayanlar için çözüm olarak görülür; cinsel gücü, isteği ve sperm sayısını artırır.
  • Çocuklarda zeka ve kemik gelişimine yardımcı olur, hafızayı güçlendirir, dikkat kaybı ve konsantrasyon bozukluğu gibi şikayetleri gidermeye yardımcı olur.
  • Kemik erimesini yavaşlattığı da bilinmektedir.
  • İçerdiği A, B, B2, B4 ve D vitaminleri ve zengin mineralleri sayesinde sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sunar.

Keçi Boynuzu Hapı Kullanımı

Keçi boynuzu hapı, sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 defa bol su ile kullanılmalıdır. Ancak bu hap bir ilaç değil, sadece bitkisel bir besin takviyesidir. Bu yüzden bilinçli kullanılmalıdır. Özellikle hamile ve emzirme döneminde olan kadınların bu hapı kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışması önerilir. Keçi boynuzu hapı, çocukların ulaşamayacağı, serin, direkt güneş ışığı almayan ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Ayrıca, garanti folyosu açılmış hapları satın almamaya dikkat edin.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Kürşat Acartürk

10 Mayıs 2024 Cuma

Keçiboynuzu hapı, kaynatılması ya da pekmezi kadar etkili mi? Hap kullanmak daha kolay geliyor...

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Değerli Kürşat Acartürk,

Keçiboynuzu hapları, kaynatılması ya da pekmezi kadar etkili olabilir, ancak doğallık ve besin değerleri açısından farklılıklar olabilmektedir. Hap kullanmak pratik olabilir, ancak içerdiği katkı maddelerini ve doğallığını dikkate almak önemlidir. Doğrudan doğal ürünleri tercih etmek genellikle daha faydalı olabilir.

Sağlıklı günler dilerim.

2. Cevap
cevap

Zekire

Merhabalar Kürşat bey, günümü koşullarında her şeyin kolayı ve pratiğini tercih etmemiz rutin bir hal aldı. Keçiboynuzunu pekmez şeklinde alıp tüketmek içinde katkı maddesi bulundurmaması tabiki en sağlıklı olanıdır. Ama bunu alıp, hazırlayıp tüketmek için vaktiniz yok ise hap şeklinde de tüketebilirsiniz.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Keçi Boynuzu Tozu Faydaları Nelerdir?

Keçi Boynuzu Tozu Faydaları Nelerdir?

Keçi Boynuzu Ağacı Nasıl Dikilir?

Keçi Boynuzu Ağacı Nasıl Dikilir?

Keçi Boynuzu Nasıl Kaynatılır?

Keçi Boynuzu Nasıl Kaynatılır?

Dr İbrahim Saraçoğlu Keçi Boynuzu

Dr İbrahim Saraçoğlu Keçi Boynuzu

Keçi Boynuzu Kürü Nasıl Yapılır?

Keçi Boynuzu Kürü Nasıl Yapılır?